Jaki peeling chemiczny wybrać?

Kwasy dostępne są w różnych postaciach. W aptekach możemy dostać maści, kremy czy żele z dodatkiem tego składnika, natomiast gabinet kosmetologiczny oferuje peelingi chemiczne.

Jaka jest podstawowa różnica między poszczególnymi preparatami i po który z nich warto sięgnąć?

Zarówno preparaty dostępne w aptekach, jak i peelingi chemiczne mają swoje zalety. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że substancje stosowane jako podłoża kremów, maści czy żeli mogą czasami wykazywać działanie odwadniające skórę i powodować jej nadmierne przesuszenie. Niejednokrotnie mogą one także mieć zbyt bogate konsystencje i obciążać skórę. Zmniejsza to korzystne działanie samego kwasu, a przecież na tym najbardziej nam zależy! Mimo wszystko są to preparaty warte uwagi i jeśli skóra dobrze je toleruje i nie przesusza się zbyt mocno, ich stosowanie przyniesie oczekiwane efekty.

Jeśli jednak po preparatach aptecznych na skórze zaobserwujemy niekorzystne skutki wymienione wyżej, idealnym rozwiązaniem będzie peeling chemiczny w gabinecie. DermaEffect w swojej ofercie również posiada taki zabieg!

Podczas peelingu chemicznego kwas aplikowany jest na uprzednio odtłuszczoną skórę, co zwiększa jego penetrację. Następnie po ok. 8-10 min zmywany jest on z powierzchni skóry i neutralizowany. Czas zabiegu pielęgnacyjnego z użyciem kwasów jest dobierany indywidualnie do potrzeb klienta.

W przypadku peelingu chemicznego kwas ma kontakt ze skórą tylko w czasie trwania zabiegu. Ewentualne reakcje skóry, takie jak zaczerwienienie, pieczenie czy rumień, znikają do godziny po zabiegu.

Watro podkreślić, że kwas migdałowy nie powoduje reakcji fotouczulających i można go bezpiecznie stosować nawet latem! Pamiętajmy jednak o używaniu kremów z filtrem SPF 50, gdyż każda ingerencja w barierę naskórkową powoduje jej ścieńczenie i wymaga dodatkowej ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *