Karboksyterapia Q&A

  1. Co to jest karboksyterapia i jak działa?

Karboksyterapia to iniekcyjne podanie dwutlenku węgla, w celu wywołania miejscowego stanu zapalnego, rozszerzenia naczyń krwionośnych, a w konsekwencji dotlenienia i odżywienia tkanek. W zależności od głębokości podania możemy działać na różne niedoskonałości skóry.

Więcej przeczytacie w blogu „Co to jest karboksyterapia i jak działa?” http://dermaeffect.pl/index.php/2018/08/02/co-to-jest-karboksyterapia-i-jak-dziala/

  1. Jakie partie skóry mogą być poddane zabiegowi karboksyterapii?

Karboksyterapia posiada szerokie spektrum zastosowania, dlatego praktycznie każda partia skóry może być poddana takiemu zabiegowi m.in.:  twarz/ owłosiona skóra głowy/ ramiona/ brzuch/ dłonie/ uda/ pośladki. Karboksyterapia wpływa pozytywnie na cienie i obrzęki pod oczami, wiotkość skóry, cellulit, tkankę tłuszczową.

  1. Jakim sprzętem wykonywana jest karboksyterapia?

W DermaEffect używamy sprzętu Julie, który wykorzystuje nowoczesne technologie, m.in. podwójne podgrzewanie dwutlenku węgla, precyzyjną regulację przepływu gazu, sterylność dwutlenku węgla.

  1. Czy karboksyterapia Julie jest bolesna?

Podczas zabiegu karboksyterapii pojawia się uczucie rozpierania, mrowienia. Uczucie dyskomfortu jest zmniejszone poprzez wcześniejsze podgrzanie gazu. Igiełka do iniekcji jest bardzo mała i jej ukłucia praktycznie się nie odczuwa.

  1. Ile razy należy wykonać zabieg karboksyterapii, aby osiągnąć efekty?

Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną. Sugerujemy, aby na okolice twarzy/ głowy wykonywać ok. 6 zabiegów, a na okolice pozostałych partii ciała –  ok. 10 zabiegów.

  1. Jak często wykonuje się zabiegi karboksyterapii?

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od problemu skórnego. Zazwyczaj zabiegi powinno się powtarzać co tydzień – aż do osiągnięcia pożądanego skutku.

  1. Czy karboksyterapia jest skuteczna?

Tak! Niektóre osoby potrzebują mniej zabiegów, aby dostrzec efekt, a u niektórych potrzebna jest większa ilość zabiegów niż zazwyczaj sugerujemy.

  1. Ile wkłuć należy wykonać podczas zabiegu?

Ilość wkłuć zależna jest od obszaru zabiegu, od wielkości zmian i od tego, czy podajemy gaz płytko, czy  głębiej. Np. okolice oczu to 4 wkłucia (płytkie), a uda to ok. 9 wkłuć (głębokie wkłucia).  Igiełka jest bardzo cienka, dlatego iniekcje są praktycznie nieodczuwalne.

  1. Czy do zabiegu karboksyterapii można się znieczulić?

Zabieg karboksyterapii ma na celu m.in. rozszerzenie naczyń krwionośnych. Nie zaleca się więc stosowania kremów znieczulających, ponieważ obkurczają one naczynia krwionośne i zabieg nie będzie efektywny.

  1. Czego nie wolno robić po zabiegu karboksyterapii? Jak dbać o obszar poddany zabiegowi?

Po zabiegu karboksyterapii nie należy rozcierać miejsca poddanego temu zabiegowi. Trzeba stosować filtr UV  SPF>30 do czasu wygojenia skóry w miejscach iniekcji. Nie należy korzystać z siłowni, basenu, sauny przez 2 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *