Zmarszczki, obrzęki, cienie wokół oczu

Skóra wokół oczu to strefa bardzo delikatna, wymagająca. Często zdradza nasz wiek- to tutaj pojawiają się pierwsze zmarszczki. Cienie, obrzęki, zasinienia dodają lat. Jak poprawić kondycję skóry wokół oczu? Jak wyglądać młodziej, świeżo?

Pierwszym, niezwykle istotnym aspektem jest odpowiednia pielęgnacja okolic oczu- codzienna aplikacja kremu. Skóra tej newralgicznej strefy jest cienka (ok. 0.5 mm grubości), ponadto możliwość dostania się używanego kosmetyku do oczu sprawia, że nawet najlepszy krem przeznaczony do pielęgnacji twarzy nie będzie akceptowalnym produktem do zadbania o okolicę oczu. Pamiętajmy, aby już od najmłodszych lat sięgać zarówno po kremy „do twarzy”, jak i kosmetyki „pod oczy”. Nawilżona skóra okolic oczu to młodszy wygląd i świetliste spojrzenie!

Polecane przez Klapp Cosmetics produkty z w/w kategorii:
1) A Classic Eye Care Cream (skład: witaminy A, E, retinol, bisbolol, olejek z kiełków pszenicy, wosk pszczeli),
2) Immun Gentle Eye Protection Gel (skład: aloes, panthenol, alantoina, olej sojowy),
3) Stri-Pexan Eye Care Intensivecream (skład: regestril, ekstrakt z liściokwiatu, hesperydyna).
Powyższe produkty dobieramy do indywidualnych potrzeb Klienta, znajdziecie je w gabinecie DermaEffect.

Ważnym krokiem codziennej pielęgnacji okolic oczu jest demakijaż. Pamiętając o specyfice tej strefy, należy go wykonywać delikatnie, bez nadmiernego tarcia czy pocierania. Płatki kosmetyczne, nasączone preparatem przeznaczonym do oczyszczania skóry wokół oczu, powinny zostać przyłożone do cery na kilka sekund. Po tym czasie (w kierunku do dołu oraz do wewnętrznych kącików) powinniśmy usunąć pozostałość makijażu. Przed nałożeniem kremu warto sięgnąć po tonik, który przywróci odpowiednie pH skórze.

Mezoterapia bezigłowa to doskonała metoda nieinwazyjnego nawilżenia i napięcia skóry (także okolic oczu). Kuracja ta pozostawi skórę w doskonałej kondycji na dłużej! Zabieg wykonasz w gabinecie DermaEffect.

Zdarza się, że okolica oczu jest opuchnięta i zasiniona. Często przyczyną jest nie tylko zmęczenie, stres czy brak snu, ale również zaburzenia w cyrkulacji krwi i limfy. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Idealnym rozwiązaniem będzie karboksyterapia, która poprawi mikrokrążenie, a co za tym idzie, skóra będzie bardziej dotleniona. Zasinienia i obrzęki nie będą już tak widoczne! Dodatkowo, dwutlenek węgla (używany w w/w zabiegu) stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu- to zapewni zdrowszy i młodszy wygląd. Zalecany pakiet kuracji to seria minimum sześciu zabiegów. Po tym czasie rozpoczyna się przebudowa tkanki, zwiększa się jędrność oraz sprężystość skóry.

Mniej inwazyjną (podobnie jak mezoterapia bezigłowa) metodą redukcji cieni, obrzęków pod oczami jest masaż. W gabinecie DermaEffect wykonujemy masaż twarzy, szyi i dekoltu, podczas którego skupiamy się także na wrażliwej strefie okolic oczu.

Pamiętaj, aby podczas codziennej pielęgnacji:
– stosować krem nawilżający,
– aplikować filtr ochronny,
– nie usuwać zbędnych włosków z brwi za pomocą wosku,
– wykonywać masaż okolicy oczu,
– używać okularów przeciwsłonecznych w słoneczne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *