Zabieg peelingu kawitacyjnego jest delikatną formą oczyszczania skóry. W połączeniu z odpowiednią ampułką i maską tworzy całościowy zabieg oczyszczająco – nawilżający. Peeling usuwa martwe komórki naskórka i sprawia, że skóra staje się gładka i aksamitna w dotyku. Zabieg ten oczyści pory z zaskórników otwartych tzw. „wągrów”.

Zalecenia do peelingu kawitacyjnego – jaka skóra się nadaje?

Każda skóra, która wymaga oczyszczenia, nawilżenia może być poddana zabiegowi peelingu kawitacyjnego. Skóra sucha, tłusta, mieszana i normalna, a także problematyczna z niedoskonałościami, naczynkowa, wrażliwa, odwodniona. Jest to delikatny zabieg oczyszczający, dzięki czemu może być wykonany u praktycznie wszystkich osób (z wyłączeniem kobiet w ciąży). Jeżeli na skórze występują tzw. „suche skórki”, skóra jest szorstka lub posiada zaskórniki taka cera będzie idealnym typem do tego zabiegu.

Peeling kawitacyjny z sonoforezą

Po peelingu kawitacyjnym nałożona zostaje na skórę ampułka – serum. Składniki aktywne w niej zawarte wtłaczane są do skóry przy pomocy sonoforezy. Ten zabieg pozwala na głębsze działanie składników aktywnych, a tym samym wpływa na lepszy efekt zabiegu.

Zalecenia do peelingu kawitacyjnego

Przed i po zabiegu (przez kilka dni) nie należy wykonywać peelingów. Po zabiegu nie należy się opalać. Skóra po zabiegu wygląda bardzo dobrze, dlatego ten zabieg sprawdzi się również jako zabieg bankietowy.

 

zalecenia do peelingu kawitacyjnego

Zalecenia do peelingu kawitacyjnego w domu

Niestety coraz oraz częściej można dostać urządzenie do peelingu kawitacyjnego w sklepach. „Niestety”, ponieważ jest to urządzenie profesjonalne. Mimo instrukcji obsługi, zawartych w opakowaniach tego urządzenia, bardzo często zabieg jest niewłaściwie wykonywany. Pomijając ten fakt urządzenia te cechują się dużą niższą mocą. Efekty nie będą równie satysfakcjonujące co wykonanie peelingu kawitacyjnego w gabinecie. Urządzenia te pod względem parametrów znacząco się różnią. 

Efekty peelingu kawitacyjnego:

– odświeżenie skóry

– oczyszczenie skóry z zaskórników

– nawilżenie skóry

– wygładzenie