Zabiegi na rozstępy i blizny

Usuwanie rozstępów Luboń

W wyniku procesów naprawczych urazu (rany) tworzy się blizna. Aby blizna powstała, istniejąca rana musi sięgać do odpowiedniej głębokości w skórze. Rozstępy natomiast powstają najczęściej w wyniku szybkiego wzrostu czy przyrostu masy ciała. Najczęściej pojawiają się w wieku dojrzewania, ciąży, czy w trakcie szybkiego wzrostu wagi. 

Zabiegi na rozstępy i blizny

Blizna charakteryzuje się brakiem przydatków i zmniejszoną elastycznością; jest innego zabarwienia, różni się strukturą i zmniejszoną sprężystością.

Blizny możemy podzielić – ze względu na mechanizm ich powstawania – na: potrądzikowe, oparzeniowe, pooperacyjne, pourazowe, a także rozstępy. Tak, rozstępy to rodzaj blizny, w której doszło do uszkodzenia głębszych warstw skóry, bez naruszenia naskórka.

Świeże blizny i rozstępy, kiedy są jeszcze w fazie zapalnej (są zaczerwienione), będą najlepiej poddawały się zabiegom i dawały najlepsze rezultaty. Dlatego nie zwlekaj z zabiegami. Należy jednak pamiętać, że blizn nie usuniemy nigdy w 100%, jednak efektywnie zmniejszymy ich widoczność!

 

Zabiegi redukujące blizny i rozstępy:

Karboksyterapia – eliminacja rozstępów i blizn za pomocą karboksyterapii to trwały efekt, który możemy zaobserwować już po pierwszym zabiegu. W miejscu wkłucia i podania gazu dochodzi do wzmożonego przepływu krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Skóra ulega przebudowie, ponieważ fibroblasty pobudzone zostają do produkcji kolagenu, elastyny. Ilość sugerowanych zabiegów to około 10. W swojej ofercie posiadamy również pakiety z masażem bańką chińską, która doskonale przygotowuje skórę do zabiegu karboksyterapii, dając jeszcze lepsze efekty terapeutyczne.

Mezoterapia igłowa – śródskórne wstrzyknięcia substancji aktywnych mają na celu zrewitalizowanie oraz regenerację uszkodzonej skóry.

 

Bliznowce (keloidy) to blizny wykraczające poza pierwotny obszar blizny. Są czerwone i grube. Tych blizn nie usuwamy.

Mikropunktura i terapie łączone– to zabieg, który skutecznie spłyci rozstępy i blizny. Staną się one mniej widoczne, a skóra bardziej elastyczna. To bardzo skuteczna metoda poprawy struktury skóry. Mikropunktura to tworzenie mikrourazów w skórze, które wpływają na pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu (ujędrnienie skóry), jej przebudowę czyli spłycenie blizn, rozstępów. Zabieg mikropunktury w jednej procedurze może zostać także połączony z inną np. karboksyterapią. Poprzez to połączenie efekty uzyskamy już po pierwszym zabiegu!

Kontakt

Zgoda*

Zgoda

Adres

al. Jana Pawła II 8/7

62-030 Luboń

Telefon

+ 48 730 060 650

Email

gabinet@dermaeffect.pl