1. Ile zabiegów należy wykonać, aby usunąć owłosienie?

Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną; zazwyczaj potrzebnych jest ok. 6 zabiegów. Wiele czynników ma wpływ na ilość zabiegów depilacji, m.in. gospodarka hormonalna, kolor włosa, kolor skóry.

  1. Jak często należy wykonywać zabiegi depilacji laserowej?

Należy je wykonywać w odstępach ok. 7-8 tygodni  na ciele, a ok. 4 tygodni  na twarzy.

  1. Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja naszym laserem diodowym Alma Soprano Remove jest praktycznie bezbolesna! Podczas zabiegu odczuwalne jest stopniowe ciepło (rozgrzanie), a pod koniec impulsów odczuwalne są delikatne „igiełki”. Głowica lasera doskonale chłodzi obszar zabiegowy, dzięki czemu odczucia są zminimalizowane.

  1. Czego należy unikać po zabiegu depilacji laserowej?

Przez 3 dni po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, ćwiczeń aerobowych, basenu. Po zabiegu przez okres 3 tygodni pacjenci powinni stosować krem ochronny o wysokim współczynniku SPF >30 i nie powinni się opalać.

  1. Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Tak, depilacja laserem Alma Soprano Remove jest bezpieczna. Urządzenie to jest urządzeniem medycznym i posiada certyfikat spełnienia wymogów dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej urządzeń medycznych.

  1. Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Depilacja laserowa jest skuteczna. Włos jednak musi być ciemniejszy od koloru skóry. Nie usuniemy włosów siwych, jasnych i rudych. Po każdym wykonanym zabiegu włosów jest mniej.

  1. Czy depilacja laserowa jest „na zawsze”?

Depilacja laserowa to trwałe usuwanie owłosienia. Po pewnym czasie od wykonanej serii zabiegów (roku/dwóch latach) mogą pojawić się nowe włoski. Jednak będzie to bardzo niewielka ilość. Zaleca się raz na rok (w zależności od potrzeby) wykonanie zabiegu przypominającego.

  1. Czy depilacja laserowa wykonywana samodzielnie w domu jest skuteczna?

Urządzenia sprzedawane do domu nie są laserami, a IPL. Skuteczność tego sprzętu jest chwilowa. Więcej przeczytacie w blogu „Depilacja laserowa a IPL”  https://dermaeffect.pl/index.php/2018/07/31/depilacja-laserowa-a-ipl/

  1. Ile kosztuje depilacja laserowa?

Cena depilacji laserowej zależna jest od partii skóry poddanej zabiegowi. Najkorzystniejszą ofertą są pakiety – jest to spora oszczędność pieniędzy!

  1. Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Czas trwania takiego zabiegu uzależniony jest od wielkości partii skóry poddanej zabiegowi. Przykładowo: depilacja laserowa pach to czas 15 min, bikini – 40 min, a całych nóg  90 min.