Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych mają na celu poprawę struktury skóry – przywrócenie jej gęstości, wzrost nawilżenia i poprawę owalu twarzy. Stymulatory poprawiając gęstość skóry spłycają zmarszczki, a także blizny. Stymulatory mogą być także zastosowane w okolice oczu w celu niwelowania cieni pod oczami, a także w celu ujędrnienia tej okolicy.

 

Zobacz najczęściej zadawane pytania:

Co to są stymulatory tkankowe?

To preparaty, które zawierają składniki stymulujące nasze komórki do produkcji kolagenu. W swoim składzie mogą zawierać m.in. kwas hialuronowy, aminokwasy, nukleotydy, kolagen. Dają naturalny efekt poprawy kondycji skóry poprzez spłycenie drobnych zmarszczek, poprawę jędrności i owalu twarzy.

 

Czy stymulatory tkankowe to implant?

Stymulatory to nie implant/wypełniacz. Nie zmienia on rysów twarzy. Podane składniki mają pobudzić skórę do jej samoregeneracji i dostarczyć niezbędnych składników do jej przebudowy – ujędrniania. 

 

Ile zabiegów jest potrzebnych do uzyskania widocznych efektów ?

Ilość zabiegów w serii zależy od potrzeb skóry i zastosowanego preparatu. Zazwyczaj są to ok. 3/4 zabiegi wykonywane w odstępach co miesiąc.

 

Jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu ?

Okres rekonwalescencji zależy od zastosowanej techniki, produktu i miejsca zabiegu. Zazwyczaj natomiast następnego dnia po zabiegu nic nie widać i można wrócić do codziennych obowiązków.

 

W jakim wieku powinno się rozpocząć zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych ?

Wiek nie jest najważniejszy, a wygląd i potrzeby skóry. Jeżeli pojawiają się oznaki starzenia jest to odpowiedni moment aby rozpocząć zabiegi stymulujące. Dobrze natomiast aby zabiegi stymulujące rozpocząć około 30 roku życia.