Depilacja okolic intymnych (bikini) to jeden z najpopularniejszych, najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetologii estetycznej. Wyróżniamy kilka odmian depilacji: klasyczną, french, hollywood, brazylian. W gabinecie DermaEffect pozbędziesz się niechcianego owłosienia okolic intymnych sposobem jaki tylko chcesz- za jedną cenę 189 zł. Do Ciebie należy wybór!

Czy depilacja okolic intymnych boli?

Okolica bikini to jedna z wrażliwszych części ciała poddawanych zabiegowi depilacji laserowej. Podczas procesu czuć narastające ciepło. Laser Soprano bardzo mocno chłodzi obszar zabiegowy (tuż przed i zaraz po wykonanej czynności), dlatego depilacja jest bardziej komfortowa.

Czy usuniemy wrastające włoski w bikini?

Tak! Depilacja laserowa to metoda, dzięki której Twoja skóra nie będzie już więcej podrażniona. Pozbędziemy się wrastających włosków i nieprzyjemnego uczucia „swędzenia” kolejnego dnia po goleniu maszynką.

Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do depilacji okolic intymnych?

Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, jednak należy zachować odpowiednie zasady higieny (aplikacja tamponu).

 Czy po zabiegu depilacji bikini skóra jest podrażniona?

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i opuchnięta. Aby złagodzić dolegliwości, obszar poddany depilacji można smarować alantoiną, pantenolem. Przez okres trzech dni po zabiegu nie powinniśmy korzystać z basenu, sauny, uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej okolic intymnych?

Przed procedurą przeprowadzana jest rozmowa dotycząca stanu zdrowia Klienta, przyjmowanych przez niego leków, wykluczamy przeciwwskazania, opowiadamy o zabiegu i pielęgnacji pozabiegowej.
Zabieg usuwania owłosienia miejsc intymnych może być krępujący, dlatego Klient otrzymuje majtki jednorazowe. Depilację wykonujemy w pozycji pół siedzącej (podczas usuwania owłosienia z części przedniej), leżąc na brzuchu (tył). Obszar zabiegowy dzielony jest na mniejsze partie. Przed procedurą nakładamy żel (jak podczas badania ultrasonograficznego- USG), a następnie głowicą lasera chłodzony jest obszar zabiegowy. Wzgórek łonowy oraz pachwiny depilujemy techniką SHR „in motion”- w ruchu, a wargi sromowe oraz szparę międzypośladkową (ze względu na mniejszą powierzchnię) techniką SHR Stack- oddawanych jest klika impulsów w jednym miejscu, bez poruszania głowicą. Impulsy są tylko delikatnie odczuwalne, a to dzięki dużej sile chłodzącej lasera. Podczas depilacji chronimy oczy za pomocą specjalnych okularów- zarówno osoba wykonująca zabieg, jak i Klient.

Jak długo trwa zabieg depilacji miejsc intymnych?

Depilacja trwa od 20 minut (pachwiny) do 45 minut (pełne bikini wraz ze szparą międzypośladkową).

Ile zabiegów na okolice bikini powinnam/powinienem wykonać?

Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną, zazwyczaj potrzeba około sześciu zabiegów. Zabiegi wykonujemy z częstotliwością raz na siedem/osiem tygodni.

Czy włosy do zabiegu depilacji laserowej powinny być zapuszczone czy ogolone?

Do zabiegu należy dokładnie ogolić włosy maszynką. Włos nie może wystawać ponad powierzchnię skóry- dlatego zaleca się ogolenie miejsca zabiegowego tego samego dnia lub wieczór przed depilacją, pozostawiając 1 cm2 włosków do oceny ich pigmentu.

Czy kolor włosa ma znaczenie w depilacji bikini?

Im włos ciemniejszy (brązowy, czarny), grubszy, a skóra jaśniejsza (nieopalona) tym efekt zabiegu będzie bardziej zauważalny. Nie usuniemy włosów jasnych, siwych i rudych.

Czy depilacja laserowa jest trwała?

Depilacja laserem diodowym Soprano to trwała metoda usunięcia owłosienia. Warto jednak po skończonej serii zabiegów, wykonać zabieg przypominający (raz w roku), ponieważ mogą pojawić się nowe włosy.

Czy od razu po zabiegu depilacji laserowej włosy wypadną?

Po zabiegu należy odczekać dwa, trzy tygodnie. Włosy przez ten czas wysuwają się, a następnie wypadną. Z każdym zabiegiem będzie ich coraz mniej. Między „seansami”, w zależności od potrzeby, można golić obszar zabiegowy.