Cellulit to problem 85% kobiet. Występuje głównie na udach i pośladkach, niekiedy również na brzuchu, łydkach czy ramionach. Przypomina swoim wyglądem dmuchany materac lub skórkę pomarańczową. Jest nieestetyczny i większość z nas chciałaby się go pozbyć. Jak zredukować cellulit? 

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy wiedzieć, że cellulit to problem o wieloczynnikowym podłożu. Niewłaściwa dieta, otyłość, brak wysiłku fizycznego, problemy z układem krążenia i limfatycznym  to podstawowe czynniki wpływające na pogłębianie tego defektu. Metod leczenia jest coraz więcej, ale podstawa to aktywny tryb życia oraz właściwa dieta. Redukcję cellulitu wspomogą zabiegi gabinetowe z użyciem karboksyterapii i bańki chińskiej, dając spektakularne efekty! Nowoczesna technologia (z użyciem dwutlenku węgla) pozwala na zredukowanie cellulitu aż o 90%!!!

 

Najskuteczniejsze domowy sposoby na cellulit

  • SZCZOTKOWANIE CIAŁA NA SUCHO – metoda ta staje się coraz bardziej popularna. Dostępnych jest wiele rodzajów włosia oraz wielkości szczotki.  Dobierzmy taki kształt i wielkość szczotki aby pracowało się nią nam wygodnie. Włosie nie powinno być zbyt miękkie – skóra po szczotkowaniu powinna być lekko zaróżowiona. Ruchy przy takim szczotkowaniu powinny być z początku delikatne, następnie intensywne, a na końcu znów delikatne – wykonywane w kierunku do serca. Po zastosowaniu tej metody zauważymy, że skóra będzie wyraźnie gładsza (pozbywamy się tu również martwych komórek naskórka).
  • BODY WRAPPING – na umytą skórę nakładamy kosmetyk o działaniu chłodzącym lub rozgrzewającym (balsamy ujędrniające dostępne w drogeriach) i tworzymy okluzję za pomocą foli spożywczej. Folia ta potęguje odpowiednio uczucie zimna lub ciepła oraz wpływa na lepsze wnikanie składników aktywnych z preparatów. Preparatów rozgrzewających pod okluzją nie poleca się osobom, u których występuje możliwość powstawania „pajączków”.
  • MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ (gumową) – to rodzaj intensywnego, skutecznego zabiegu stymulującego naszą skórę. Nie powinny jednak stosować go osoby ze skórą naczyniową, wrażliwą oraz z tendencją do powstawania siniaków, a także osoby z żylakami. Masaż poprzedzamy nałożeniem na skórę oliwki w celu zapewnienia odpowiedniego „poślizgu”. Zassanie bańki powinno być na początku bardzo małe, a potem większe. W trakcie zabiegu wykonuje się różne ruchy bańką – m.in. okrężne, poprzeczne, skośne; kończy się wykonaniem delikatnych ruchów w kierunku do serca.
  • PEELING CIAŁA – peelingowanie ciała to usunięcie przy pomocy substancji ściernych (drobinek) martwych komórek naskórka w celu zwiększenia gładkości skóry. Peeling możemy przygotować sami w domu mieszając odpowiednie składniki (cukier, kawa mielona, oliwka do masażu). Okrężnymi ruchami wcieramy peeling – jest to doskonały masaż dla naszej skóry. Warto po peelingu wykonać też body wrapping.

Wybraną przez siebie metodę powinno wykonywać się regularnie – przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Warto, aby preparaty takie jak balsam czy peeling w swoim składzie zawierały kofeinę (substancja ta ma udowodnione działanie antycellulitowe).

Co jeszcze warto wiedzieć o zabiegach na cellulit?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzania powyższych zabiegów są: uszkodzenia skóry, nowotwory, stany chorobowe.

Cele zabiegów wykonywanych w gabinecie i w domu to przede wszystkim:

  • poprawa krążenia krwi i limfy;
  • zwiększenie elastyczności skóry (poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu                       i elastyny);
  • likwidacja obrzęków.

W zależności od dobranej metody, zaawansowania cellulitu, predyspozycji osobistych, stylu życia, regularności przeprowadzanych zabiegów osiągniemy większe lub mniejsze efekty –  jednak redukcja tego problemu będzie na pewno zauważalna!

A więc: do dzieła! 😊