Masaż bańką chińską to metoda głębokiego masażu. Przy pomocy różnej wielkości baniek oraz oliwki, zasysamy skórę i poruszamy się po ograniczonym miejscu zabiegowym. Jest to metoda, która poprawia stan skóry, ujędrnia ją i wygładza- stosowana jest przy problemach z rozstępami, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Masaż bańką chińską – pochodzenie

Zabieg bańką wywodzi się z chińskiej medycyny naturalnej. Jest to masaż próżniowy polegający na zassaniu skóry oraz tkanek- poprawia ukrwienie, wzmaga procesy metaboliczne tkanek oraz oczyszcza organizm z toksyn. Jest to nieinwazyjna metoda poprawy wyglądu skóry, a także modelowania sylwetki.

Etapy zabiegu w gabinecie DermaEffect:

  1. Masaż z użyciem szczotki z naturalnego włosia końskiego, który peelinguje skórę i pobudza mikrokrążenie, przygotowując ciało do dalszego etapu zabiegu.
  2. Masaż bańką chińską wybranych miejsc zabiegowych: brzuch, uda, pośladki, ramiona, łydki. Czas trwania tego etapu: ok. 20 min.
  3. Delikatne masowanie miejsca zabiegowego i nałożenie kremu- część relaksacyjna.

Masaż bańką chińską – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania rytuału jest obecność na skórze teleangiektazji (poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych), żylaków. Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży, połogu i karmiące piersią, osoby z nadciśnieniem tętniczym i innymi chorobami układu krążenia, a także pacjenci cierpiący z powodu chorób nowotworowych.

Masaż modelujący bańką chińską trwa 30-40 min. Jest metodą nieinwazyjną. Zalecamy wykonanie 10 zabiegów, z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Masowanie z wykorzystaniem bańki chińskiej doskonale sprawdzi się w połączeniu z zabiegami karboksyterapii. Oba wyżej wymienione mają na celu ujędrnienie ciała. Karboksyterapią (metoda z wykorzystaniem CO2) pobudzamy mikrokrążenie, zwiększamy ilość tlenu i składników odżywczych, a tym samym poprawiamy kondycję skóry. Dwutlenek węgla w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza komórki tłuszczowe.