1. Co to jest mezoterapia igłowa?

To podanie pod skórę, za pomocą cienkich igieł, kwasu hialuronowego, aminokwasów i witamin.

  1. Jakie efekty i korzyści przynosi mezoterapia igłowa?

Dzięki mezoterapii poprawia się jakość skóry i włosów. Skóra staje się nawilżona, odżywiona, jaśniejsza, bardziej jędrna, a tym samym zdrowsza i młodsza! Cebulki włosa zostają odżywione, dlatego włosy stają się mocniejsze!

  1. Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?

Przed zabiegiem, na życzenie klienta, nakładamy krem znieczulający. Dzięki temu zabieg jest mniej bolesny. Poza tym używamy bardzo cienkich, małych igieł i dlatego zabieg jest mało odczuwalny.

  1. Czym różni się mezoterapia igłowa od mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia igłowa polega na podaniu pod skórę tzw. koktajli (kwas hialuronowy, aminokwasy i witaminy). Nakłucia są wykonywane co ok. 0,5-1 cm. Skóra po zabiegu jest nawilżona i odżywiona.

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg wykorzystujący urządzenie elektryczne lub „roller”, który posiada wiele małych, cienkich igieł. Nakłucia nimi są wykonywane bardzo gęsto. Igłami nie wprowadza się substancji aktywnych.

Zarówno w mezoterapii igłowej, jak i mezoterapii mikroigłowej dochodzi do stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny poprzez wykonywanie iniekcji. W efekcie tego dochodzi do intensywnej regeneracji i skóra staje się bardziej jędrna, napięta.

  1. Ile trwa zabieg mezoterapii igłowej?

Sam zabieg na twarzy trwa ok. 40 min. Jeżeli przed zabiegiem nakładane jest znieczulenie, to należy jeszcze doliczyć ok. 30 min.

  1. Ile zabiegów mezoterapii należy wykonać?

Każdy wykonany zabieg mezoterapii przynosi oczekiwane efekty. Jeżeli chcemy intensywnie odżywiać skórę, zalecamy wykonanie serii ok. 3-6 zabiegów w odstępach ok. 3-tygodniowych.  Wtedy po serii zabiegów będziemy mogli cieszyć się ich efektami przez długi czas.

  1. Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Mogą pojawić się drobne wybroczyny (polecamy wtedy żel z arniki lub heparynę dostępne w aptekach). W miejscach iniekcji pozostają depozyty, czyli wprowadzony koktail. Te efekty w ciągu kilku godzin/ dni ustępują i możemy się cieszyć głęboko nawilżoną i odżywioną skórą!

  1. Dla kogo mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest dla wszystkich osób, które chcą zapobiegać procesom starzenia. To idealny zabieg dla osób ze skórą suchą, szarą, zwiotczałą. Jest też idealną metodą na problem wypadających włosów – odżywia cebulki, wzmacniając włosy.

  1. Jak postępować po zabiegu/ co należy robić?

Po zabiegu trzeba stosować filtr ochronny UV SPF>30. Nie należy korzystać z siłowni, basenu, sauny.

  1. Karboksyterapia czy mezoterapia igłowa?

Każdy z tych zabiegów jest świetnym rozwiązaniem, a w połączeniu ze sobą dają niesamowite efekty. Dzięki karboksyterapii dotlenimy i odżywimy obszar poddany zabiegowi. Wtłaczając płytko gaz, działamy intensywnie na wiotkość skóry. Mezoterapią dodatkowo skórę odżywiamy i zapewniamy jeszcze lepsze efekty całej kuracji!