Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetologicznym to najczęściej dwuetapowa procedura. Składa się z demakijażu oraz etapu mającego na celu głębsze oczyszczenie – pozbycie się martwych komórek naskórka, a także zaskórników. Głębokie oczyszczenie skóry pozwala na lepsze wnikanie substancji aktywnych, które są zawarte w preparatach kolejno nakładanych podczas zabiegu.

Czy oczyszczanie twarzy jest bezpieczne?

Oczyszczanie twarzy jest bezpieczne, ale… w gabinecie. Przed zabiegiem wykluczamy przeciwwskazania, dobierając odpowiednią metodę oczyszczania skóry. Tradycyjne usuwanie – poprzez wyciskanie zmian – może prowadzić do powstawania przebarwień i blizn pozapalnych. Dlatego, jeżeli Twoja skóra wymaga oczyszczenia, warto użyć nowszych, bezpieczniejszych metod – stosowanych w gabinecie. Zabiegi oczyszczające mogą powodować przemijające zaczerwienienie skóry, a w przypadku stosowania peelingów chemicznych – złuszczanie przypadające najczęściej na 2 lub 3  dzień po zabiegu. Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetologicznym to zabiegi w pełni bezpieczne!

Jakie są efekty oczyszczania twarzy w gabinecie kosmetologicznym?

Efekty po takim zabiegu są widoczne od razu – skóra jest promienna, gładsza, a niedoskonałości – zaskórniki, tzw. wągry i pryszcze – zostają usunięte.

W zależności od zastosowanej metody oczyszczania możemy również działać seboregulacyjnie – regulować wydzielanie sebum, przetłuszczanie się skóry, a także spłycić rozszerzone pory (ujścia gruczołów łojowych). Dzięki pozbyciu się komórek warstwy rogowej skóra przygotowana jest na przyjęcie składników aktywnych. Będą one przez nią lepiej wchłaniane, dzięki czemu efekt ich działania będzie spotęgowany.

Oczyszczanie twarzy Poznań DermaEffect

W gabinecie DermaEffect dostępne są sprawdzone, nowoczesne metody oczyszczania twarzy: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, a także peelingi chemiczne. Dzięki zastosowanej technologii oczyszczanie nie jest już przeprowadzane manualnie. Jest dobierane odpowiednio do typu skóry i wykonywane bez „wyciskania” powodującego bolesne doznania i stwarzającego możliwość powstania nowych zaskórników oraz przebarwień.

Zabieg peelingu kawitacyjnego to bardzo delikatna metoda, która oczyszczając skórę z zanieczyszczeń i zaskórników otwartych, nie narusza żywych warstw naskórka. Po zabiegu oczyszczona skóra jest promienna i gładka.

Mikrodermabrazja jest metodą intensywnego, mechanicznego złuszczania naskórka, stosowaną przy skórach szorstkich, grubych i zrogowaciałych. Nie należy tej metody stosować w przypadku skór wrażliwych, naczyniowych.

Peeling chemiczny to doskonała metoda pozwalająca oczyścić skórę, a także zredukować inne problemy skórne, np. przebarwienia czy nadmierne wydzielanie sebum.