Witamina A jest jedną z najwcześniej odkrytych witamin. Jej stymulujące działanie, które powoduje zmniejszenie skutków starzenia się, sprawia, że nosi ona godny tytuł witaminy młodości. Podstawowymi funkcjami, jakie witamina A pełni w organizmie człowieka, są: wpływ na to, czy widzimy (jej niedobór grozi ślepotą), uczestniczenie w procesie wzrostu organizmu, wpływ na prawidłowy rozwój oraz formowanie się kości, włosów, skóry i paznokci. Ilość witaminy A w naszym organizmie znacznie redukuje się pod wpływem promieniowania słonecznego! Niezależnie od pogody oraz nasłonecznienia. Z tego względu niedobory i ubytki witaminy A w skórze należy regularnie uzupełniać, stosując odpowiednią pielęgnację.

Gdzie jest witamina A?

Witamina A dostarczana w diecie do skóry dociera w ostatniej kolejności, dlatego też często jej ilość jest zbyt mała, by zachować zdrowy stan naszej skóry.

Witamina A występuje również w kosmetykach. Powstało już wiele opracowań naukowych potwierdzających wielokierunkową efektywność, a także bezpieczeństwo stosowania zewnętrznego witaminy A na skórę.

Witamina A – wpływ na skórę

– przyspieszenie gojenia procesu zapalnego;

– wygładza;

– poprawia koloryt skóry;

– zwiększa elastyczność skóry;

– ochrania naskórek;

– wiąże wolne rodniki;

– wzmacnia siły obronne;

– przyspiesza odnowę i regenerację skóry;

– odżywia i rewitalizuję skórę;

– chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się;

– reguluje regenerację komórek i rogowacenie naskórka.

Linia regenerująca A CLASSIC to kosmetyki z witaminą A, które odświeżą i wygładzą Twoją skórę!