Zastosowanie peelingu kawitacyjnego jest bardzo szerokie. Zacznijmy od tego czym jest peeling kawitacyjny? Jest to delikatna, bezbolesna metoda oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków wytwarzanych przez urządzenie o kształcie szpatułki. Po przyłożeniu tego urządzenia do wilgotnej skóry wytwarzają się malutkie (niewidoczne gołym okiem) pęcherzyki wypełnione gazem. Pęcherzyki pod wpływem ultradźwięków pękają, powodując oddzielenie martwych komórek naskórka. Zanieczyszczenia skóry wraz z oddzielonymi komórkami zostają usunięte. Skóra staje się czysta. Zabieg ten jest również doskonałym przygotowaniem skóry do dalszych etapów jej pielęgnacji w gabinecie.

Czy peeling kawitacyjny jest bezpieczny?

Zastosowanie peelingu kawitacyjnego jest zupełnie bezpieczne. Jest to zdecydowanie nieinwazyjny zabieg. Ultradźwięki indukują falę kawitacyjną tylko na powierzchni skóry, nie wpływając na głębsze jej warstwy. Peeling jest delikatny i może być stosowany także w przypadku skór wrażliwych, naczyniowych. Zabiegu tego nie wykonuje się u kobiet w ciąży. 

Zabieg kawitacyjny a sonoforeza

Zabiegi peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy są wykonywane przez to samo urządzenie – szpatułkę ultradźwiękową. Sonoforeza ma jednak inne działanie – nie usuwa komórek, a powoduje, że substancje nałożone na skórę wnikają szybciej, głębiej i efektywniej. Używa się w tym celu drugiej strony szpatułki. Dzięki zastosowaniu sonoforezy zwiększa się przyswajalność substancji odżywczych przez komórki skóry. Skóra staje się dotleniona i głęboko nawilżona.

Zastosowanie peelingu kawitacyjnego – efekty zbaiegu

  • Oczyszczenie skóry – usunięcie zaskórników otwartych, tzw. wągrów i zapobieganie ich powstawaniu poprzez oczyszczenie skóry także z zanieczyszczeń i łoju
  • Wspomaganie leczenia trądziku
  • Zapobieganie stanom zapalnym
  • Przygotowanie skóry do dalszych zabiegów kosmetycznych poprzez zwiększenie możliwości absorpcyjnych składników zawartych w preparatach
  • Zwiększanie metabolizmu komórkowego