Co to jest karboksyterapia? Jest to zabieg polegający na iniekcyjnym podaniu CO2 do warstw skóry. Zabieg ten ma dobroczynne działanie na:

  • Okolice oczu – jest wiele czynników odpowiedzialnych za nieprawidłową pracę sieci naczyń krwionośnych. Jedną z nich jest DYSFUNKCJA UKŁADU KRĄŻENIA KRWI w okolicy dolnej powieki, powodująca wystąpienie ciemnych i nieestetycznych cieni pod oczami. Dotlenienie tych obszarów skóry uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych sieci naczyń włosowatych oraz uaktywnienia już istniejących, a co za tym idzie – wygląd skóry staje się młodszy, zdrowszy i świeższy.
  • Skórę głowy – brodawka włosa zaopatrzona jest w naczynia krwionośne, które to pod wpływem dwutlenku węgla zostają rozszerzone, dotlenione oraz odżywione, co w konsekwencji powoduje WZROST MACIERZY I AKTYWOWANIE MIESZKÓW WŁOSOWYCH. Już po 10 zabiegach obserwuje się wyraźne zagęszczenie włosów, które stają się mocniejsze oraz zdrowsze.
  • Tkankę tłuszczową – karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym w trakcie podawania gazu. Dwutlenek węgla w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który MECHANICZNIE USZKADZA I ROZPUSZCZA KOMÓRKI TŁUSZCZOWE. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze, co w konsekwencji po zakończonej serii zabiegów prowadzi do wymodelowania sylwetki i redukcji lokalnych złogów tłuszczowych.
  • Celulit – karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu. Poprawa lokalnego mikrokrążenia i odżywienia tkanek powoduje, że komórki lepiej się regenerują. Następuje stymulowana produkcja kolagenu oraz poprawia się retencja wody, a co za tym idzie – zmniejszają się obrzęki.
  • Rozstępy i blizny – proces usuwania blizn i rozstępów zachodzi stopniowo, SKÓRA REGENERUJE SIĘ WRAZ Z KOLEJNYMI SESJAMI. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny/ rozstępu; powoduje to poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO₂ jako deficyt tlenu, który w zwiększonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu.
  • Wiotkość skóry – utrata elastyczności jest naturalnym procesem starzenia się skóry, z którym zabieg karboksyterapii dobrze sobie radzi i przynosi doskonałe efekty zarówno w rewitalizacji trudno dostępnych miejsc, jak i brzucha oraz ramion. Podczas zabiegu następuje stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększa się przepływ krwi, tlenu i  składników odżywczych oraz poprawia lokalne mikrokrążenie i odnowa komórkowa. Po skończonej serii rozpoczyna się przebudowa skóry, powodująca skurczenie się włókien kolagenowych, wpływająca ostatecznie na jakość, jędrność i sprężystość skóry.
  • Łuszczyce – podczas zabiegu karboksyterapii pobudzane są procesy NEOWASKULARYZACJI, czyli tworzenia się naczyń krwionośnych i REWASKULARYZACJI, czyli poszerzenia i  udrożnienia zwężonych naczyń krwionośnych. Procesy te potęgują dotlenienie i  odżywienie obszarów dotkniętych zmianami łuszczycowymi. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia dotlenienia i odżywienia otaczających tkanek.