Czy wiesz, że depilacja laserowa nóg pozwala usunąć owłosienie nawet w 96 proc.? To najlepsza alternatywa dla tradycyjnych metod golenia. Usuwanie włosków maszynką zabiera mnóstwo czasu, natomiast użycie wosku lub depilatora bywa bolesne. Dlatego coraz więcej osób chętnie pozbywa się owłosienia przy pomocy lasera. Ten nieinwazyjny zabieg przynosi efekty na długie tygodnie. Jak więc wygląda w praktyce?

Depilacja laserowa nóg – jak przebiega krok po kroku? 

Laserowa depilacja nóg wyróżnia się największą skutecznością i efektywnością. By osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, trzeba poddać się serii kilku takich zabiegów. Z reguły jest ich od 6 do 8, zależnie od struktury i grubości Twoich włosów, ich fazy wzrostu, gęstości, koloru, a nawet od skóry. Zatem ilość wymaganych zabiegów ustalasz indywidualnie ze specjalistami z salonu. 

Jak w praktyce przebiega depilacja laserowa nóg? W pierwszej kolejności na skórę jest nakładany żel. Dzięki niemu głowica będzie poruszała się po ciele gładko. Substancja ma też właściwości chłodzące, więc jakiekolwiek nieprzyjemne doznania są zredukowane do minimum. Następnie fragmenty nóg są naświetlane impulsami lasera. To uczucie można porównać do delikatnych ukłuć igiełek, każda kobieta odczuwa je inaczej, a niektóre panie w ogóle. W większości przypadków ból jest zupełnie nieodczuwalny.

Zabieg trwa zazwyczaj od około 40 minut do godziny. Jego sekret tkwi w uderzeniach lasera w mieszki włosowe. Wówczas wyciąga z nich melaninę, czyli pigment nadający włoskom kolor. Laserową depilację nóg należy powtarzać co około 4-6 tygodni, by całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia. Ważne, by depilację laserową nóg przeprowadzać w renomowanym gabinecie z certyfikowanym sprzętem. 

Właśnie takie urządzenie ALMA LASERS znajduje się w gabinecie DermaEffect – diodowy laser wypuszcza wiązki 810nm, które świetnie radzą sobie nawet z najciemniejszym owłosieniem. Ponadto jest on wyposażony w chłodzącą końcówkę, która jeszcze bardziej minimalizuje ryzyko nieprzyjemnych ukłuć. 

Jak przygotować się do zabiegu laserowej depilacji nóg?

Przed depilacją laserową nóg należy skrócić włoski. Około 4 tygodnie przed zabiegiem nie można jednak używać kremów i wosku do depilacji, depilatorów ani pęsety. Dzięki temu laser będzie mógł precyzyjnie trafić we wszystkie mieszki włosowe, nie powodując podrażnień skóry.

Na usuwanie owłosienia warto zdecydować się w okresie jesienno-zimowym, ponieważ przed zabiegiem nie jest wskazane opalanie ani używanie samoopalaczy. Naskórek powinien być zachowany w stanie naturalności. Na nogi nie powinno się też stosować peelingów złuszczających przynajmniej 2-3 tygodnie przed wizytą w gabinecie. 

Depilacja laserowa nóg

Depilacja laserowa nóg – pielęgnacja po zabiegu 

Jeśli po zabiegu naskórek będzie podrażniony i zaczerwieniony nie martw się – to naturalna reakcja ciała. Zazwyczaj jeszcze tego samego dnia obrzęk znika. Pamiętaj, by po usunięciu owłosienia nie opalać się przez przynajmniej 3 tygodnie, unikaj też wizyt na basenie i w saunie 3 dni po zabiegu. 

Warto też zadbać o nawilżenie skóry. Pomogą w tym dobre kremy i balsamy z apteki lub salonu kosmetycznego. Działanie przeciwzapalne i kojące wykazują na przykład D-panthenol oraz Alantan. Zrezygnuj także na jakiś czas z noszenia obcisłych jeansów. Mogą doprowadzić do podrażnienia skóry, którego lepiej unikać. 

Czy warto zdecydować się na laserową depilację nóg?

Depilacja laserowa nóg to ogrom korzyści! Wreszcie możesz zrezygnować z codziennego żmudnego golenia, gdyż dzięki zabiegom u profesjonalistów pozbędziesz się tego problemu na wiele tygodni! To idealne rozwiązanie zwłaszcza na lato, gdy praktycznie codziennie pokazujesz nogi. Jedwabiście gładkie w dotyku, zadbane i idealnie nawilżone, możesz z dumą prezentować na randce, w pracy czy na plaży – wszędzie! 

Gładkie nogi są nie tylko modne, ale też po prostu zapewniają największą wygodę. Dodają pewności siebie, a Ty zawsze będziesz w gotowości na niespodziewane wyjścia. Zadbaj więc nie tylko o trendy, ale też o własną higienę i wygląd – zasługujesz na to!