- Co to jest karboksyterapia i jak działa?
Karboksyterapia to iniekcyjne podanie dwutlenku węgla, w celu wywołania miejscowego stanu zapalnego, rozszerzenia naczyń krwionośnych, a w konsekwencji dotlenienia i odżywienia tkanek. W zależności od głębokości podania możemy działać na różne niedoskonałości skóry.
Więcej przeczytacie w blogu „Co to jest karboksyterapia i jak działa?” https://dermaeffect.pl/index.php/2018/08/02/co-to-jest-karboksyterapia-i-jak-dziala/
- Jakie partie skóry mogą być poddane zabiegowi karboksyterapii?
Karboksyterapia posiada szerokie spektrum zastosowania, dlatego praktycznie każda partia skóry może być poddana takiemu zabiegowi m.in.: twarz/ owłosiona skóra głowy/ ramiona/ brzuch/ dłonie/ uda/ pośladki. Karboksyterapia wpływa pozytywnie na cienie i obrzęki pod oczami, wiotkość skóry, cellulit, tkankę tłuszczową.
- Jakim sprzętem wykonywana jest karboksyterapia?
W DermaEffect używamy sprzętu Julie, który wykorzystuje nowoczesne technologie, m.in. podwójne podgrzewanie dwutlenku węgla, precyzyjną regulację przepływu gazu, sterylność dwutlenku węgla.
- Czy karboksyterapia Julie jest bolesna?
Podczas zabiegu karboksyterapii pojawia się uczucie rozpierania, mrowienia. Uczucie dyskomfortu jest zmniejszone poprzez wcześniejsze podgrzanie gazu. Igiełka do iniekcji jest bardzo mała i jej ukłucia praktycznie się nie odczuwa.
- Ile razy należy wykonać zabieg karboksyterapii, aby osiągnąć efekty?
Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną. Sugerujemy, aby na okolice twarzy/ głowy wykonywać ok. 6 zabiegów, a na okolice pozostałych partii ciała – ok. 10 zabiegów.
- Jak często wykonuje się zabiegi karboksyterapii?
Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od problemu skórnego. Zazwyczaj zabiegi powinno się powtarzać co tydzień – aż do osiągnięcia pożądanego skutku.
- Czy karboksyterapia jest skuteczna?
Tak! Niektóre osoby potrzebują mniej zabiegów, aby dostrzec efekt, a u niektórych potrzebna jest większa ilość zabiegów niż zazwyczaj sugerujemy.
- Ile wkłuć należy wykonać podczas zabiegu?
Ilość wkłuć zależna jest od obszaru zabiegu, od wielkości zmian i od tego, czy podajemy gaz płytko, czy głębiej. Np. okolice oczu to 4 wkłucia (płytkie), a uda to ok. 9 wkłuć (głębokie wkłucia). Igiełka jest bardzo cienka, dlatego iniekcje są praktycznie nieodczuwalne.
- Czy do zabiegu karboksyterapii można się znieczulić?
Zabieg karboksyterapii ma na celu m.in. rozszerzenie naczyń krwionośnych. Nie zaleca się więc stosowania kremów znieczulających, ponieważ obkurczają one naczynia krwionośne i zabieg nie będzie efektywny.
- Czego nie wolno robić po zabiegu karboksyterapii? Jak dbać o obszar poddany zabiegowi?
Po zabiegu karboksyterapii nie należy rozcierać miejsca poddanego temu zabiegowi. Trzeba stosować filtr UV SPF>30 do czasu wygojenia skóry w miejscach iniekcji. Nie należy korzystać z siłowni, basenu, sauny przez 2 dni.