Karboksyterapia jest kontrolowanym wprowadzeniem oczyszczonego dwutlenku węgla w różne części ciała. Celem zabiegu jest poprawa krążenia w tkankach oraz zwiększenie elastyczności skóry, miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, a nawet skorygowanie efektu kosmetycznego po zabiegu liposukcji.

Jak działa karboksyterapia?

Karboksyterapia działa zarówno biochemicznie, jak i mechanicznie. Takie połączenie umożliwia stosowanie karboksyterapii do kształtowania sylwetki, korekcji podwójnego podbródka, szyi, dekoltu, leczenia wiotkiej skóry na brzuchu i ramionach oraz wewnętrznych powierzchniach ud. Zastosowanie tej terapii ujędrnia skórę w każdym obszarze. Wprowadzony CO2 pobudza angiogenezę, co wpływa na fibroblasty, a te zaczynają produkować nowy kolagen. Zwiększenie ilości kolagenu w tkance powoduje wygładzenie skóry i przywraca jej odpowiedni, zdrowy wygląd. Działanie dwutlenku węgla po podskórnym podaniu wywołuje mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, a co za tym idzie – silną stymulację rozpadu tłuszczu.

Karboksyterapia ma wpływ na:

  • stymulowanie produkcji elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za napięcie oraz elastyczność skóry;
  • zwiększenie drenażu limfatycznego, który skutkuje zmniejszeniem się obrzęków oraz usuwaniem toksyn z tkanek;
  • silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, które zwiększa przepływ krwi w obszarze poddanym terapii. Stymuluje metabolizm tłuszczu. Mikrokrążenie zostaje przywrócone lub pobudzone, co powoduje lepsze dotlenienie i dostęp substancji aktywnych do skóry.

Karboksyterapia usprawnia mikrokrążenie

Karboksyterapia świetnie wpływa na teleangiektazje kończyn dolnych. Karboksyterapia, usprawnia mikrokrążenie, a tym samym poprawia funkcjonowanie istniejących naczyń. Wtórnie naczynka pajączkowato rozszerzone stają się mniej widoczne. Dlatego temu zabiegowi mogą poddawać się również osoby, które zmagają się z takim problemem.