Jest wiele zabiegów poprawiających strukturę skóry i spłycających zmarszczki. W bardziej inwazyjnych stosuje się wypełniacze i nici lub wykonuje się operacje plastyczne. Mniej inwazyjne są takie zabiegi kosmetologiczne, jak np. mezoterapia bezigłowa, mikronakłuwanie czy peelingi chemiczne.

Zabiegi na zmarszczki

Zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetologicznym można podzielić na zabiegi nienaruszające ciągłości naskórka i takie, które przerywają go w celu wywołania pożądanych efektów. Dla niektórych osób te ostanie będą już zabiegami inwazyjnymi, dlatego warto omówić obie grupy i korzyści z ich stosowania.

Zabiegi nieinwazyjne na zmarszczki

Najlepsze zabiegi nieinwazyjne to takie, bezpośrednio po których skóra nie jest zaczerwieniona, nie ma obrzęku, uczucia pieczenia czy efektu złuszczania. Po takich zabiegach nie występują przemijające działania uboczne.

Do zabiegów poprawiających natychmiastowo kondycję skóry, a więc optycznie spłycających zmarszczki, należą np. mezoterapia bezigłowa i zabieg wiśniowy. Są to zabiegi bezbolesne, przyjemne i bardzo efektywne. Wykonane w serii przynoszą długoterminowe korzyści: napięcie i wygładzenie skóry. Zabiegi te polecane są szczególnie przed ważnymi wydarzeniami (np. ślubem lub innymi uroczystościami, różnymi imprezami towarzyskimi, spotkaniami biznesowymi), ponieważ efekt „młodszej” skóry widać od razu. Lepiej wyglądamy, lepiej się czujemy, lepiej się prezentujemy.

zabiegi na zmarszczki

Zabiegi ujędrniające i napinające skórę


Zabiegami, które na długi czas wpływają korzystnie na kondycję skóry, są: mezoterapia igłowa, mikronakłuwanie, mocniejsze peelingi chemiczne, karboksyterapia. W zależności od wykonanego zabiegu, naruszającego ciągłość naskórka, skóra może być zaczerwieniona, podrażniona, może się złuszczać. Wytworzenie tego miejscowego i przemijającego stanu zapalnego jest celowe, gdyż jest on potrzebny do stymulacji naszej skóry, a więc do pobudzenia procesów regeneracji, odnowy i rewitalizacji. Działania takie mają na celu wpływać na komórki w skórze – fibroblasty, które odpowiadają za syntezę białek strukturalnych. Skóra bezpośrednio po zabiegu nie wygląda może najlepiej, jednak jej kondycja wewnątrz ulega korzystnej zmianie; dlatego te procesy są pożądane i konieczne do długoterminowego ujędrnienia i tym samym spłycenia zmarszczek. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zalecana jest seria zabiegów. Proces przebudowy skóry, zagęszczania jej, ujędrniania trwa od miesiąca do nawet pół roku po zabiegu.



Najlepsze zabiegi na zmarszczki

 

Najlepsze zabiegi na zmarszczki to takie, które przynoszą satysfakcjonujące nas efekty. Wybierajmy metodę – mniej lub bardziej inwazyjną – taką, która będzie zgodna z tym, co chcemy osiągnąć oraz zgodna z możliwym dla nas okresem rekonwalescencji.
Starajmy się zapobiegać pojawianiu się zmarszczek lub pogłębianiu ich, korzystając z zabiegów poprawiających wygląd skóry. Używajmy kremów z filtrem w celu ochrony cery przed fotostarzeniem; stosujmy antyoksydanty w kosmetykach, np. wit. C, E.