Dermapen to bezprzewodowe urządzenie elektryczne (przypominające duże pióro), służące do wykonywania mikro lub nanonakłuć. W gabinecie wykorzystujemy Nanofrax firmy Dermomedica, który jest innowacyjnym dermapenem. Urządzenie to pozwala przeprowadzić precyzyjny, bezpieczny i wysoce skuteczny zabieg.

Nanofrax posiada hipoalergiczne tytanowe, cienkie igły, za pomocą których wykonujemy punktowe (frakcyjne) nakłucia w skórze. Powstałymi kanałami, w głąb skóry, dostają się substancje aktywne. Igły są bardzo ostre, a ich prędkość wysuwania z głowicy dermapena jest regulowana indywidualnie. Dzięki temu zabieg Nanofraxem jest, w stosunku do pozostałych modeli dostępnych na rynku, praktycznie nieodczuwalny.

Urządzenie dermapen pozwala na wykonanie regularnych mikrokanałów w skórze. Kanały te utworzone są prostopadle do skóry, dzięki czemu dochodzi do jej szybkiej regeneracji bez niepożądanych skutków ubocznych. Zabieg z użyciem dermapenu – Nanofrax jest bezpieczny. Długość wysuwu igieł regulowana jest podczas zabiegu i zależy od miejsca wkłucia, typu oraz defektów skóry, które chcemy usunąć. Wynosi ona od 0,1 mm do 2,5 mm w głąb skóry. Igły są cienkie, ostre dzięki czemu zabieg jest komfortowy.

Mezoterapia nanoigłowa i mikroigłowa

Mezoterapia nanoigłowa to bezbolesne podanie substancji aktywnych do naskórka. W tradycyjnej kosmetyce nie jesteśmy w stanie tak głęboko wprowadzić preparatów jak przy użyciu nanoigieł. Zabieg może być stosowany na skóry bardzo unaczynione, u kobiet w ciąży, a także u osób chorych na cukrzycę. Tę metodę można wykorzystywać również dla rewitalizacji czerwieni wargowej (ust), a także górnej, ruchomej części powieki!
Mezoterapia mikroigłowa (mikronakłuwanie) to zabieg powodujący przebudowę skóry (resurfacingu), czyli jej ujędrnienie. Do naskórka i skóry właściwej zostają wprowadzone substancje czynne. Zabiegowi towarzyszy stan zapalny i mikrokrwawienie. Świadczy to o frakcjonowaniu już warstwy skóry właściwej (to w niej umiejscowione są naczynia krwionośne). Dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu z krwi i przebudowy skóry.
Zabieg możemy również wykonywać na skórze wokół oczu. Sprawdzi się on w przypadku niwelowania takich oznak starzenia, jak: zmarszczki, utrata jędrności skóry, przebarwienia, a także w przypadku redukcji blizn i rozstępów.                                                                                                                                                                       
Zabieg mikronakłuwania z urządzeniem dermapen – Nanofrax składa się z kliku etapów: oczyszczania twarzy, nałożenia odpowiedniej ampułki witaminowej lub BioRePeelCl3 oraz kremu na zakończenie zabiegu. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów ok. 4-6 w zależności od potrzeb skóry. Zabiegi te powinny być wykonywane w regularnych odstępach czasu co ok. 3 tygodnie. Skóra bezpośrednio po zabiegu z użyciem urządzenia dermapen – Nanofrax może być zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Stan ten może utrzymywać się do 3/4 dni (łatwo na kolejny dzień po zabiegu zasłonić te objawy kremem BB lub podkładem). W zależności od użytego podczas zabiegu preparatu oraz wrażliwości skóry może dojść do delikatnego złuszczania („prószenia”) naskórka. Krótki okres rekonwalescencji pozwala na wykonanie zabiegu mikronakłuwania, w każdym momencie. Zabieg dermapenem może być wykonywany również latem. Należy pamiętać wtedy o stosowaniu kremów z wysokim filtrem – SPF 30 lub SPF 50.

Efekt zabiegu Dermapen

Efekty zabiegów Nanofraxem to:
· ujednolicenie kolorytu skóry;
· poprawa struktury skóry i wzrost jej napięcia;
· spłycenie zmarszczek;
· redukcja rozstępów i blizn;
· ujędrnienie skóry;
· nawilżenie i odżywienie skóry;
· zmniejszenie ujść gruczołów łojowych (porów).

Efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej są widoczne bardzo szybko. Procesy przebudowy w skórze – ujędrniania, tworzenie nowych białek strukturalnych rozpoczynają się już po pierwszym zabiegu. Sam proces przebudowy trwa nawet do pół roku, dlatego po skończonej serii zabiegów dermapenem stan naszej skóry będzie się sukcesywnie, przez kolejne miesiące, poprawiał.