Dermapen to bezprzewodowe urządzenie elektryczne (przypominające duże pióro), służące do wykonywania mikro lub nanonakłuć. W gabinecie wykorzystujemy Nanofrax firmy Dermomedica, który jest innowacyjnym dermapenem. Urządzenie to pozwala przeprowadzić precyzyjny, bezpieczny i wysoce skuteczny zabieg.

Nanofrax posiada hipoalergiczne tytanowe, cienkie igły, za pomocą których wykonujemy punktowe (frakcyjne) nakłucia w skórze. Powstałymi kanałami, w głąb skóry, dostają się substancje aktywne. Igły są bardzo ostre, a ich prędkość wysuwania z głowicy dermapena jest regulowana indywidualnie. Dzięki temu zabieg Nanofraxem jest, w stosunku do pozostałych modeli dostępnych na rynku, praktycznie nieodczuwalny.

Mezoterapia nanoigłowa i mikroigłowa

Mezoterapia nanoigłowa to bezbolesne podanie substancji aktywnych do naskórka. W tradycyjnej kosmetyce nie jesteśmy w stanie tak głęboko wprowadzić preparatów jak przy użyciu nanoigieł. Zabieg może być stosowany na skóry bardzo unaczynione, u kobiet w ciąży, a także u osób chorych na cukrzycę. Tę metodę można wykorzystywać również dla rewitalizacji czerwieni wargowej (ust), a także górnej, ruchomej części powieki!
Mezoterapia mikroigłowa (mikronakłuwanie) to zabieg powodujący przebudowę skóry (resurfacingu), czyli jej ujędrnienie. Do naskórka i skóry właściwej zostają wprowadzone substancje czynne. Zabiegowi towarzyszy stan zapalny i mikrokrwawienie. Świadczy to o frakcjonowaniu już warstwy skóry właściwej (to w niej umiejscowione są naczynia krwionośne). Dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu z krwi i przebudowy skóry.
Zabieg możemy również wykonywać na skórze wokół oczu. Sprawdzi się on w przypadku niwelowania takich oznak starzenia, jak: zmarszczki, utrata jędrności skóry, przebarwienia, a także w przypadku redukcji blizn i rozstępów.

Efekt zabiegu Dermapen

Efekty zabiegów Nanofraxem to:
· ujednolicenie kolorytu skóry;
· poprawa struktury skóry i wzrost jej napięcia;
· spłycenie zmarszczek;
· redukcja rozstępów i blizn;
· ujędrnienie skóry;
· nawilżenie i odżywienie skóry;
· zmniejszenie ujść gruczołów łojowych (porów).