Cienie pod oczami pojawiają się częściej u kobiet niż u mężczyzn, przyjmując kolor siny, jasnoszary. Są nieestetyczne oraz dodają nam lat. Podkrążone oczy mogą nie tylko być defektem kosmetycznym, ale także mogą w niektórych przypadkach być objawem różnych chorób.

Dlaczego powstają sińce i cienie pod oczami?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, dlatego kiedy tylko pojawią się problemy z krążeniem, zastojem limfy, sińce i worki uwidaczniają się w tym miejscu. Czasami, by to zlikwidować, skuteczne jest zastosowanie najprostszych rozwiązań – warto porządnie się wyspać i odpocząć.
Kiedy jednak nie widzimy poprawy i problem ten jest długofalowy, trzeba poszukać przyczyny i pomóc naszej skórze wrócić do zdrowej kondycji poprzez dobranie odpowiednich zabiegów zarówno domowych, jak i gabinetowych.
Przyczyn powstawania cieni i sińców pod oczami może być wiele – należą do nich m.in. alergie, choroby tarczycy, nieodpowiedni poziom żelaza, stres, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów.

W wyniku procesów starzenia się organizmu, wraz z wiekiem, cienie pod oczami stają się bardziej widoczne. Następuje utrata napięcia skóry. Staje się ona cieńsza, a także zanika podskórna tkanka tłuszczowa, przez co naczynia krwionośne, znajdujące się w skórze, stają się widoczne. Jeżeli dodatkowo dochodzi do ich poszerzenia, to sińce stają się jeszcze bardziej zauważalne. Obrzęki, które powstają, są wynikiem pogorszenia się odpływu chłonki poprzez osłabienie napięcia mięśnia okrężnego oka. Idealnym więc rozwiązaniem będą tu zabiegi stymulujące skórę, poprawiające jej elastyczność.

cienie pod oczami

Jakie zabiegi najlepiej likwidują cienie pod oczami?

W przypadku sińców świetnie sprawdzą się zabiegi poprawiające mikrokrążenie, a także zabiegi, które wpływają stymulująco na skórę.
Domowe, sprawdzone sposoby to masaż oraz zimne, kolagenowe płatki pod oczy, które warto nakładać przynajmniej raz w tygodniu.
Jeżeli chcemy zadziałać efektywniej, głębiej, sprawdzą się tu karboksyterapia oraz mezoterapia igłowa. Są to zabiegi stymulujące, poprawiające jakość skóry wokół oczu, w wyniku czego cienie pod oczami staną się mniej widoczne, skóra zostanie rozświetlona i odmłodzona. 

Likwidacja cieni pod oczami Poznań Luboń

Cienie pod oczami to zazwyczaj synergistyczne połączenie cienkiej skóry wraz z poszerzonymi naczyniami krwionośnymi – obniżonym ciśnieniem krwi wewnątrz naczyń krwionośnych.


Karboksyterapia, czyli podanie CO2, spowoduje zwiększenie ciśnienia przepływu krwi, dotleni obszar zabiegowy, a także będzie stymulować skórę do neokolagenezy.
Mezoterapia igłowa dostarczy aktywnych składników – takich, jak kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, dzięki czemu obszar pod oczami zostanie zrewitalizowany. Efekty terapii to: rozjaśniona, bardziej elastyczna skóra; sińce pod oczami zredukowane; skóra zagęszczona, grubsza; znaczna poprawa mikrokrążenia.


Dla uzyskania doskonałych efektów na długi czas, zabiegi należy wykonać w serii, w terapii łączonej. Aby uzyskać efekt trwały należy wykonywać pojedyncze zabiegi przypominające po zakończonej serii.