Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny – zabieg polegający na złuszczeniu martwych komórek naskórka. Urządzenie do tego przeznaczone wyposażone jest w specjalną głowicę ścierającą – tzw. diamentową. Naskórek złuszcza się pod wpływem działania nierównej powierzchni głowicy. Martwe komórki zostają zassane przez głowicę. Mikrodermabrazja diamentowa sprawia, że skóra jest lepiej przygotowana na działanie preparatów i wykazuje wchłanialność wyższą aż o 20%!
Dla kogo jest przeznaczony zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja diamentowa sprawdzi się u osób, których skóra potrzebuje złuszczenia. Będzie odpowiednia dla osób ze skórą grubą, zanieczyszczoną, poszarzałą, o nierównym kolorycie, a także dla tych z przebarwieniami na plecach czy rogowaceniem okołomieszkowym na ramionach lub udach.
Jakie efekty przyniesie zabieg mikrodermabrazji?
W jego wyniku skóra zostanie wygładzona i oczyszczona. Składniki aktywne nałożone podczas zabiegu wykażą lepszą wchłanialność, dlatego skóra będzie również odpowiednio nawilżona i odżywiona.
Czy zabieg mikrodermabrazji jest bezpieczny? Czy są jakieś przeciwwskazania?
Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykluczyć takie przeciwwskazania jak ciąża lub okres karmienia piersią, a także ocenić stan cery. Skóry trądzikowe, naczyniowe, cienkie, wrażliwe, delikatne nie mogą być poddawane temu zabiegowi.
Mikrodermabrazja, przy odpowiednim zakwalifikowaniu skóry do tego zabiegu, jest bezpieczna. Urządzenie (głowica ścierająca) każdorazowo po użyciu jest myte i sterylizowane.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest odczuwalny, ale nie jest bolesny, a przez niektóre osoby odbierany nawet jako przyjemny.
Jak wygląda skóra po zabiegu? Czy można po nim wrócić do codziennych obowiązków?
Skóra jest gładka i aksamitna, jednak bezpośrednio po zabiegu może być lekko zaróżowiona – objaw ten znika po kilku minutach i możemy wrócić bez obaw do codziennych obowiązków.
Pamiętajmy: po zabiegu nie należy się opalać!
Mikrodermabrazja diamentowa – opis zabiegu, cena
Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg na twarz lub twarz, szyję i dekolt. Zabieg można wykonywać również na inne partie ciała wymagające złuszczenia skóry, np. plecy czy ramiona (wycena jest indywidualna – w zależności od obszaru ciała). Aby zapoznać się z ceną za zabieg mikrodermabrazji zajrzyj do zakładki „cennik”.
Zabieg na okolice twarzy składa się z kilku etapów: oczyszczenia; mikrodermabrazji; nałożenia serum, maski oraz kremu na zakończenie. Zabieg jest odprężający i trwa około godziny.