Skóra okolic oczu jest bardzo cienka – jej całkowita grubość wynosi 0,5-1 mm. Jest to jedna z nielicznych partii, na której nie występują włosy. Skóra wokół oczu jest wiotka i sucha – posiada mniejszą ilość elastyny, kolagenu i glikozaminoglikanów oraz bardzo małą liczbę gruczołów łojowych w stosunku do pozostałej części skóry twarzy.

Starzenie się skóry okolic oczu

Okolice oczu – przez bardzo cienką barierę, jaką jest skóra – są bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych (m.in. promieniowania UV, dymu tytoniowego, klimatyzacji, kosmetyków itd.). To tutaj można zauważyć pierwsze oznaki starzenia się skóry, zasinienia, zmarszczki, a także różnego rodzaju objawy alergii.
Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność, staje się mniej elastyczna. Obserwuje się resorpcję tkanki kostnej oraz zmniejszenie objętości tkanek miękkich. Dochodzi do prześwitywania naczyń włosowatych i pojawienia się cieni wokół oczu.  Niekiedy powstają także worki pod oczami – przepuklina tkanki tłuszczowej powieki dolnej. Na skórze pojawiają się zmarszczki kąta oka – tzw. kurze łapki. Wraz z wiekiem zaczyna także opadać górna powieka. Wszystkie wymienione powyżej czynniki sprawiają, że skóra pod oczami wygląda na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości.

Pielęgnacja skóry w okolicach oczu

Codziennie pamiętamy o nakładaniu kosmetyków na twarz, a często zapominamy      o skórze wokół oczu. Skóra ta jest cienka, a wraz z wiekiem szczególnie potrzebuje odpowiedniego wzmocnienia w postaci nakładanych preparatów nawilżających            i antyoksydacyjnych. Należy chronić również tę partię przed fotostarzeniem, stosując filtry z wysokim SPF 30 lub 50, a także pamiętając o zakładaniu okularów przeciwsłonecznych.

Zabiegi na okolice oczu Poznań Luboń

Na niektóre z wymienionych procesów starzenia nie mamy wpływu. Jednak na inne, jak powstawanie cieni pod oczami, wiotkość czy suchość skóry w tym miejscu, możemy wpłynąć i polepszyć jej stan.
Rekomendowanymi zabiegami na problem z cieniami czy sińcami pod oczami są zabiegi karboksyterapii, a także mezoterapii igłowej. Ujędrnić skórę wokół oczu można również, stymulując ją zabiegiem mikronakłuwania (mezoterapia mikroigłowa- dermapen). Zabieg ten sprawi, że skóra wokół oczu stanie się grubsza i bardziej jędrna.
Najlepszych efektów możemy się spodziewać, kiedy połączymy różne typy zabiegów w serii. Warto także pamiętać, aby po zakończonej terapii wykonywać systematycznie zabiegi przypominające/utrwalające uzyskany efekt.